تبلیغات
دنیای معماری - موزه فرهنگستان تصاویر متحرك
رنزو پیانو؛ موزه فرهنگستان تصاویر متحرك؛ نقطه عطف صنعت و شهررنزو پیانو از طرح هایش برای موزه تاریخچه فیلم برای فرهنگستان هنرها و علوم تصاویر متحرك در لس آنجلس پرده برداری نمود.

موزه فرهنگستان 250 میلیون دلاری تصاویر متحرك، در همكاری با معمار كالیفرنیا زولتان پالی Zoltan Pali طراحی شد و در محوطه ی دانشكده موزه ی هنر شهر لس آنجلس ساخته خواهد شد.

این پروژه شامل بازسازی ساختمان سابق شركت می May Company building در كنج بلوار ویلشایر Wilshire Boulevard و خیابان فرفكس Fairfax Avenue خواهد شد، كه در اصل در سال 1938 در سبك مدرن ساده به عنوان یك فروشگاه ساخته شده اما از وقتی كه در زلزله ی 1987 آسیب دید، خالی مانده است .

جدیدا، ساختار شیشه ای كروی طراحی شده توسط رنزو پیانو در كنار ساختمان شركت می ساخته خواهد شد. موزه موردهایی از مجموعه فرهنگستان را نشان می دهد، كه بهترینش برای برگزاری جوایز اسكار سالانه شناخته شده است.

پیانو: "طراحی برای این موزه در نهایت این ساختمان فوق العاده را به صورت متحرك قادر میسازد و به شهر بعد از خالی واقع شدن طولانی مدت كمك می كند. طراحی ما شاید مشخصات عمومی تاریخی ساختمان شركت را حفظ خواهد كرد، در حالیكه همزمان نشان می دهد كه ساختمان در زندگی جدیدی شكل می گیرد وهم فرم هنری و صنعتی را كه این شهر ایجاد می كند و به جهان می دهد را جشن می گیرد".

در اینجا مطالب مطبوعات فرهنگستان علوم و هنرهای تصاویر متحرك آورده شده:

فرهنگستان دیدن موزه ی جدید معماران رنزو پیانو و زولتان پالی را پرده برداری نموده است.

موزه ی فرهنگستان تصاویر متحرك، اولین موزه بزرگ در ایالات متحده به صورت انحصاری است كه به هنر وعلوم فیلم ها اختصاص یافته است.

لس آنجلس- فرهنگستان علوم و تصاویر متحرك اعلام كرد كه به هدف اولیه ی خود از 100 میلیون دلار نسبت به 250 میلیون دلار سرمایه ی كمپین برای تامین مالی آینده ی موزه ی فرهنگستان تصاویر متحرك دست یافته است. همزمان، دیدن فرهنگستان برای اولین موزه ی بزرگ ایالات متحده كه به طور انحصاری به تاریخ و توسعه مداوم تصاویر متحرك اختصاص یافته، پرده برداری شد. توسط برنده ی جایزه ی معماران رنزو پیانو و زولتان پالی طراحی شده ؛ موزه ی غیردولتی در ساختمان ویلشایر شركت تاریخی می در لس آنجلس واقع شده، كه قرار است در سال 2016 افتتاح شود.

مدیر عامل فرهنگستان شركت داون هادسون Academy CEO Dawn Hudson: "موزه ی فرهنگستان نقطه ی عطف صنعت و شهر ما خواهد بود كه می تواند بسیار افتخار آمیز باشد . من از حمایت بی دریغ هیئت مدیره ، اعضایمان، و بخصوص campaign chairs قدر دانی می كنم ، كه همگی ما را به سمت این مرحله بسیار مهم هدایت كردند.

" در اوایل 2012 توسط كمپین چیر باب ایگر Campaign Chair Bob Iger و كو چیر آنت بنینگ Co-Chairs Annette Bening و تام هنكس Tom Hanks شروع شده، كمپین 100 میلیون دلار از طریق كمكهای شخصی به سوی یك هدف 250 میلیون دلار مطرح نموده است. ایگر Iger: ‌"پاسخ اولیه به كمپین جمع آوری كمك مالی برجسته و به طور باورنكردنی دلگرم كننده است. ما از حامیان موسس كمپین، كه شور و شوق و تصور ما را برای ایجاد موزه فرهنگستان به اشتراك گذاشته اند، بسیار سپاسگزاریم ".

در محوطه موزه هنر شهر لس آنجلس واقع شده است، حدود 300000 فوت مربع موزه فرهنگستان به ساختمان تاریخی ، كه به مدت 20 سال خالی و بلا استفاده مانده، قدرت و زندگی تازه خواهد داد. و تار و پود ان را برای بازگشت به شهر می بافد.

این طرح به طور كامل نمای جلوی ساختمان مدرن ساده 1938 خیابان ویلشایر و فرفكس را بازیابی می نماید، و شامل یك شیشه كروی در پشت ساختمان اصلی است. برای نشان دادن یگانگی هنر و فن آوری طراحی شده ، علاوه بر این یك جایگاه تئاتر هنر را منزل خواهد داد كه جایگزین ساختاری كه در سال 1946 توسعه یافته بود، می شود.

پیانو:" طراحی برای این موزه در نهایت این ساختمان فوق العاده را به صورت متحرك قادر می سازد و به شهر بعد از خالی واقع شدن طولانی مدت كمك می كند ، من بسیار با نام و تبلیغ فرهنگستان الهام گرفته ام ، ایده هنر و علوم با یكدیگر برای ایجاد فیلم كار می كنند. طراحی ما شاید مشخصات عمومی تاریخی ساختمان شركت را حفظ خواهد كرد، در حالیكه همزمان نشان می دهد كه ساختمان در زندگی جدیدی شكل می گیرد وهم فرم هنری و صنعتی را كه این شهر ایجاد می كند و به جهان میدهد را جشن می گیرد".

هاوك كخ Hawk Koch مدیر فرهنگستان گفت: موزه فیلم بزرگ در قلب این شهر، رویای طولانی فرهنگستان بوده است. باید از آخرین پیشرفت های تكنولوژیكی متشكر باشیم كه می توانیم از طریق زمان به بازدیدعمومی بگذاریم، تاریخ در پشت ما و آینده در رو به روی ما."

از طریق نمایشگاه ها و گالری ها، اتاق ویژه سینما و مركز آموزش های تعاملی با لابراتوارها، موزه از مجموعه ها و آرشیوهای گسترده ی فرهنگستان ، كه شامل بیش از 140000 فیلم، 10 میلیون عكس، 42000 پوسترهای فیلم اصلی، 10000 نقشه های تولید، لباس، لوازم و تجهیزات ساخت فیلم و نقل شخصی پشت صحنه های هنرمندان و نوآوران ترسیم خواهد شد.

آنتونیو ویلاروگازا Antonio Villaraigosa، شهردار لس آنجلس:‌ "هالیوود نقش بی نظیری در آوردن هنر، فرهنگ و خلاقیت آمریكایی به مردم سراسر جهان بازی كرده است. موزه فرهنگستان مایه عطف در لس آنجلس خواهد بود، كه صنعتی را كه شهر ما معرفی می كند را جشن خواهد گرفت و منابع ضروری را كه موقعیت خود را به عنوان رهبر ومبتكر تقویت می كند، را ارائه می نماید."

رنزو پیانو؛ موزه فرهنگستان تصاویر متحرك


رنزو پیانو؛ موزه فرهنگستان تصاویر متحرك


رنزو پیانو؛ موزه فرهنگستان تصاویر متحرك

طبقه بندی: اخبار معماری،  معماری جهان،  موزه و نمایشگاه،  فرهنگی، 
برچسب ها: موزه، موزه فرهنگستان، موزه فرهنگستان تصاویر متحرك،  

تاریخ : یکشنبه 13 اسفند 1391 | 10:36 ب.ظ | نویسنده : مطهره اعتمادی | نظرات

  • مترجم سایت
  • بک لینک
  • ضایعات